Forsiden
Om auktionen
Mine sider
Log ind
Søg
Betingelser
Udstillere
Antikvitet.Net
->
Auktion
->
Billedkunst --> Malerier
->
Emnenr 1506
Udstiller / showroom :
Nordsjællands Antik
Udskriftsvenlig version
Emne:
Maleri. Niels Holsøe.
Beskrivelse:
Træer i blæst, fra Tisvilde.
Signeret: Niels Holsøe.
Ca. 1930'erne
Olie på panel.
Lysmål: 17cm x 35cm
Auktionen afsluttet:
Hammerslags pris til:
hugoline
2.730 DKK
Auktionen afsluttet:
19.10.2006 - 17:00:00
Auktionen startet:
05.10.2006 - 08:55:53
[SE BUDHISTORIK]
Valuta kalkulator:
DKK = 417
USD
AUD
CAD
CHF
CNY
EUR
GBP
HKD
JPY
NOK
NZD
SEK
SGD