www.auktion.antikvitet.net - Gamle skatte, ny teknologi besøg www.antikvitet.net
Antikvitet.Net -> Auktion -> Billedkunst --> Malerier -> Emnenr 1506
Udstiller / showroom : Nordsjællands Antik Udskriftsvenlig version
Emne: Maleri. Niels Holsøe.

Beskrivelse:
Træer i blæst, fra Tisvilde.
Signeret: Niels Holsøe.
Ca. 1930'erne
Olie på panel.
Lysmål: 17cm x 35cm

Auktionen afsluttet:

Hammerslags pris til:
hugoline

2.730 DKK
Auktionen afsluttet: 19.10.2006 - 17:00:00
Auktionen startet: 05.10.2006 - 08:55:53
[SE BUDHISTORIK]
Valuta kalkulator: DKK = 417