Frontpage
About us
My pages
Log on
Search
Conditions
Exhibitors
Antikvitet.Net
->
Auction
->
Pictorial art --> Paintings
->
Item number 1506
Dealers / showroom :
Nordsjællands Antik
Print version
Item:
Maleri. Niels Holsøe.
Description:
Træer i blæst, fra Tisvilde.
Signeret: Niels Holsøe.
Ca. 1930'erne
Olie på panel.
Lysmål: 17cm x 35cm
Auction ended  :
Highest bidder:
hugoline
2.730 DKK
Auction ended  :
19.10.2006 - 17:00:00
Auction started:
05.10.2006 - 08:55:53
[VIEW BID HISTORY]
Currency calculator:
DKK = 424
USD
AUD
CAD
CHF
CNY
EUR
GBP
HKD
JPY
NOK
NZD
SEK
SGD